infobazer.pl  Krótko i na temat
i         Żyj zdrowo, pracuj i zarabiaj
Serwis internetowy o naturalnym stylu życia, zdrowiu i aktywności życiowej 
 
 
 
"Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?" Miquel de Unamuno 
 
 
"Brak umiarkowania źródłem dobrobytu lekarzy" Pliniusz Młodszy
 
 
 
PIELĘGNACJA CIAŁA
 
Pielęgnacja lub samopielęgnacja to wszystkie czynności, jakie wykonujemy codziennie dla zapewnienia normalnego funkcjonowania, zdrowia i rozwoju ciała własnego lub innych osób. W medycynie o utrzymanie zdrowia, sprawności chorego i pomoc w powrocie do zdrowia troszczą się odpowiednio przeszkolone osoby, które zabiegi pielęgncyjne wykonują według ściśle określonych reguł. Na co dzień, gdy jesteśmy zdrowi podstawowej pielęgnacji ciała dokonujemy sami a specjalistom zlecamy zazwyczaj bardziej wymagające zabiegi.
 
Właściwa pielęgnacja ciała jest niezbędna zarówno dla zachowania urody jak i zdrowia. Aby ciało było zdrowe i długo zachowało swoją młodość, powinniśmy o nie dbać.
 
Można tu wspomnieć o ośrodkach SPA, które do tego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych przystosowane są w sposób szczególny. Fachowcy w tej dziedzinie dokonują w nich odpowiednich kąpieli, masaży, zabiegów relaksujących i upiększających, które odmładzają nasze ciało, poprawiają wygląd zewnętrzny i kondycję organizmu. Są to jednak zabiegi czasochłonne i nie każdy może sobie na nie pozwolić ze względu na dość wysokie koszty.
 
Najważniejsza dla naszego zdrowia i dobrej kondycji ciała jest podstawowa, codzienna pielęgnacja domowa, która jest prosta i niekoniecznie droga. Wiekszość zabiegów możemy z dużym powodzeniem wykonać sami. Codzienna higiena, kąpiele ziołowe, depilacja, maski kosmetyczne, kremy, balsamy i żele oczyszczają skórę, nawilżają ją, relaksują, przywracają jej odpowiednią ilość witamin, napinają włókna i odżywiają. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym i poprawiającym urodę jest zwyczajne oczyszczanie w czasie kąpieli. Aby woda byłą bardziej przyjazna dla skóry a równocześnie lepiej usuwała zanieczyszczenia i rozluźniała napięcie mięśni można do niej dodać octu. Domowe metody pielęgnacji cery, włosów i ciała są dość proste, naturalne, tanie i bardzo skuteczne. Lepsze efekty osiągniemy, jeżeli będziemy unikać stresów, damy sobie czas na relaks, będziemy stosować dietę bogatą w warzywa i owoce oraz dostarczymy organizmowi odpowiednią ilość wody mineralnej.
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
powered by prot Hosting